Rozmaitości

 


 

 

 ODPOWIEDZIALNOŚĆ CYWILNA FUNKCJONARIUSZY PUBLICZNYCH

 

 

Kancelaria nasza postanowiła wziąć udział w dystrybucji ubezpieczeń Odpowiedzialności Cywilnej Funkcjonariuszy Publicznych.

Realizację tego celu widzimy poprzez współpracę ze Stowarzyszeniem Ubezpieczonych „OCHRONA PRZYSZŁOŚCI”.

Opinia naszych prawników i brokerów wskazuje, że stosunek jakości do ceny jest najlepszy właśnie w ubezpieczeniu oferowanym przez Stowarzyszenie Ubezpieczonych „OCHRONA PRZYSZŁOŚCI”.

 

 

 

Ubezpieczenie OC funkcjonariuszy Publicznych
program prowadzony przez
Stowarzyszenie Ubezpieczonych „Ochrona Przyszłości”

 

Ustawą z dnia 20 stycznia 2011r. na funkcjonariuszy publicznych została nałożona odpowiedzialność materialna za decyzję wydaną z rażącym naruszeniem prawa lub taką, gdzie doszło do bezczynności (nieuzasadnionego naruszenia terminu wydania decyzji).

Każda zaskarżona decyzja to niebezpieczeństwo zapłaty odszkodowania do wysokości 12 miesięcznych poborów. Nawet wówczas, gdy funkcjonariusz publiczny przestanie pracować (emerytura, zmiana pracy, zwolnienie z pracy).

Na stronach internetowych samorzad.infor.pl  pan Tomasz Błotnicki opisuje szczegółowo zasady odpowiedzialności.
Szczegóły w artykule:
http://samorzad.infor.pl/temat_dnia/artykuly/483296,odpowiedzialnosc_majatkowa_urzednikow.html


Proponujemy Państwu przystąpienie do programu ubezpieczeniowego, gdzie zakład ubezpieczeń STU Ergo Hestia S.A. gwarantuje pokrycie zobowiązania odszkodowawczego na niezwykle atrakcyjnych warunkach, które w stosunku do rozwiązań konkurencyjnych mają przewagę w kwestiach niezwykle ważnych. Nie znaleźliśmy, jako brokerzy, takich pozytywnych rozwiązań w innych programach. Stowarzyszenie Ubezpieczonych „Ochrona Przyszłości” wynegocjowało najlepiej!!!

Oczywiście, jednym z najistotniejszych argumentów pozytywnych jest:
stała obsługa brokera na zasadzie kontaktu osobistego; na każdym etapie masz do kogo się zwrócić (nie zamierzamy uruchamiać infolinii!!)


Dodatkowym argumentem za przyjęciem tego programu jest także to, że każdy przystępujący do ubezpieczenia jako członek stowarzyszenia zyskuje:
1. ochronę prawną w przypadku jakiegokolwiek problemu powstałego na gruncie ubezpieczenia w ramach tego programu;
2. dostęp (od października 2011r.) do portalu informacji prawnej i ubezpieczeniowej Stowarzyszenia Ubezpieczonych „OCHRONA PRZYSZŁOŚCI”;
3. możliwość uzyskania bieżącej konsultacji prawnej;
4. dostęp do szerokiej gamy produktów ubezpieczeniowych na warunkach zdecydowanie korzystniejszych od ofert standardowych.

Jesteśmy przekonani, że schemat ubezpieczenia zaproponowany przez Stowarzyszenie Ubezpieczonych „Ochrona Przyszłości” zabezpieczy wszystkich naszych podopiecznych przed dotkliwymi konsekwencjami „złych decyzji”.

 

Niniejsza publikacja ma charakter informacyjny i w myśl ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną (zgodnie z art.10 Dz.U. nr 144 poz. 1204 z_18.07.2002r.) nie stanowi oferty handlowej, a jest jedynie zaproszeniem do rozmów w myśl art. 71 KC